בס"ד

 

לזכרו של אליאל בן יהודה

 

 

ישנם הרבה מילים שכאשר אומרים אותן עולות אסוציאציות כמו למשל כאשר אומרים את המילה "מתוק" אז נזכרים בשוקולד,דבש, גלידה,סוכר ואולי עוד דבר או שניים.

 

ברגע שאומרים לי את השם "אליאל" אז אז אני נזכר במנהיג , במקצועיות , חבר, יושרה , מפקד ,

חיוך גדול תמיד , אהבת הארץ , כריזמטי , אחריי , 74 כבוד ועוצמה , קפה נחלה , מסייעת , כדורגל.

 

כל הדברים האלה קופצים לי לראש בבת אחת, למרות שאני יודע שהמושגים הללו הומצאו לפני אליאל  אבל אליאל הצליח להעביר הרבה דברים בבן אדם אחד.

 

יש אנשים שמחים שגורמים למי שמצוי סביבם להיות שמח אבל להצליח להעביר הרבה דברים על ידי בן אדם אחד לא פגשתי עדיין חוץ מאליאל ואני שמח שנפל בחלקי שהוא יהיה גם מפקד שלי וגם חברי מאוחר יותר.

 

אני זוכר שאסתר אמו אמרה בטורניר לזכרו שהוא לא היה צריך להיהרג כדי שנדע כמה הוא לימד אותנו וכמה גדול הוא היה. משפט של אמא שיודעת הכי טוב שיש לה יהלום בידיים.

 

גם אני בתור חייל וחבר ידעתי שהוא יהלום אבל ככל שהזמן חולף יש דברים קטנים וגדולים שאתה עושה בחיים ורוצה לספר או שיש לך שאלות שאתה רוצה להתייעץ  ואני אומר לעצמי שהחלל יותר מדי גדול ממה שתיארתי.

 

ככל שעובר הזמן הוא רק גדל אצלי זה לא הולך ונעלם פשוט כל פעם אני  מגלה דבר  שלא חשבתי עליו כמה אליאל היה יכול לעזור או לייעץ לי.

 

שמי תומר עין אלי (ברלה ) אליאל היה המפק"צ שלי במסלול. אליאל הגיע אלינו כשעלינו ליחידה והיה אתנו עד סוף המסלול. לאחר מכן אליאל היה מפק"צ ותיקה ואחרי 4 חודשים בותיקה הוא נהיה סמ"פ של עורב גולני.

 

אליאל לימד אותנו כול כך הרבה גם בפן המקצועי וגם בחיים. די היה להסתכל עליו והיית לומד המון. לפעמים הוא לא היה צריך לדבר כדי שנלמד .יש המון דברים שאני מקווה ליישם בחיים בזכותו אבל מה שאני לוקח איתי תמיד הוא שלא היה פעם שאליאל עשה משהוא בחוסר חשק או רק כדי לסמן V.

 

מי שהיה קרבי ובטח מי שהיה קצין יודע שיש הרבה דברים שהם מיותרים או שאפשר להפיל על מישהו אחר אך אף פעם לא נתקלתי שאליאל עשה משהו לא כמו שצריך או לא  במרץ וזה היה בכל דבר,קטן כגדול.

 

דבר נוסף שאני מקווה ללמוד ממנו הנו החיוך!!! אליאל היה מחייך כל הזמן ושמח וגרם למי שסביבו תמיד לשמוח.  את הגלגל אי אפשר להחזיר וכתיבה זה לא הצד החזק שלי אבל החלטתי לכתוב רק כדי שאנשים שהכירו אותו היכרות קצרה או שלא הכירו אותו כלל יוכלו להבין איזה אדם גדול איבדנו ולאליאל אני מצטער אבל בטוח שבמכתב הזה הורדתי מערכך כי לא נראה לי שאפשר לתאר אותך במכתב אחד פשוט.

 

יהי זכרך ברוך

אוהב ומתגעגע

ברלה  

חזרה לרשימה